T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ANKARA / ÇANKAYA - Ümitköy Anadolu Lisesi

Haberler

Ekm

               Okulumuz öğrencilerine Doğa Bilimleri Derneği Başkanı Altuğ Revnak ETİ tarafından "Biyomimetik ve Biyo-inovasyon" konularında seminer verildi. Canlılarda bulunan hazır teknolojik tasarımları,mimariyi,mühendisliği ve endüstriyel tasarımları taklit ederek hayatımızı kolaylaştıran teknolojik ürünler ortaya çıkarmayı sağlayan biyomimetik, aynı zamanda çevre sorunlarına da çözüm üretmektedir.

               Doğa Bilimleri Derneği Başkanı Altuğ Revnak ETİ´ ye verdiği bilgilerden dolayı teşekkür ediyoruz.

Ekm

     15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma etkinlikleri kapsamında okulumuz öğrenci ve öğretmenlerinin katılımı ile bir anma programı düzenlenmiştir.

     15 Temmuz günü devletimize ,milletimize yönelen hain saldırıda şehit olan aziz vatandaşlarımızı minnetle ve şükranla yad ettik.Şiirlerle,yazılarla bu güzel insanları andık.Ruhları şad olsun.

      "Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma sakın

       Siper et gövdeni, dursun bu hayasızca akın,

       Doğacaktır sana vadettiği günler Hakk´ın

       Kim bilir belki yarın, belki yarından da yakın"

                                                    M.Akif ERSOY

Ekm

                   15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Günü etkinlikleri kapsamında düzenlediğimiz "Vatan ve Bayrak" temalı şiir dinletimiz okulumuz konferans salonunda gerçekleştirildi.

                   Vatan için, millet için,devlet için şehadet şerbetini içen aziz şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyoruz.

                   "Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda

                    Şüheda fışkıracak toprağı sıksan şüheda

                    Canı, cananı, bütün varımı alsında Hüda

                    Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda"

                                                                  M.Akif ERSOY

Eyl

       19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle okulumuz öğrencilerinden bir gurup müdür yardımcımız Serkan SEZER ve öğretmenlerimiz Çiler ARIKAN, Nilgün GÜÇ, Ayçin ÖZTEKİN, Yaprak KUZU rehberliğinde Anıtkabir´de düzenlenen resmi törene katıldı.

        Bu ülke için, vatan toprağı için canlarını seve seve vermekten çekinmeyen tüm gazilerimizi minnet ve şükranla anıyoruz.

        " Dalgalanır bayrak,

          Dalgalanır fatihalar bayrakta

         Siz ta Orta Asyadan beri

         Uyursunuz,uyanırsınız

         Siz düşünürsünüz bu toprakta

                                  F.Hüsnü DAĞLARCA"

Eyl

       2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı 18 Eylül 2017 Pazartesi günü düzenlenen açılış töreni ile başladı.

       Okul müdürümüz Ramazan DEMİREL´in açılış konuşmasının ardından mezun öğrencilerimizden Tıp Fakültesini kazanan Ali Erdem ALPAY ve Hukuk Fakültesini kazanan Halit Burak ÖZSOY 4 yıllık lise deneyimlerini paylaştılar.

      9. sınıf öğrencileri adına 9-H sınıfı öğrencimiz Aslı AYDIN konuşmasını sundu.

       Törenin sonunda okulumuz idareci ve öğretmenleri toplu olarak öğrencilerimizi selamladıktan sonra yeni öğretim yılının ilk ders zili ile heyecanlı yürekler sınıflarına geçti.

      Yeni eğitim-öğretim yılında tüm öğrencilerimize başarılar diliyoruz.

 

Ağu

         2017 - LYS sonuçlarına göre üniversiteye yerleşen öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılar diliyoruz.

Haz

          Okulumuz edebiyat Öğretmenlerinden Nilgün GÜÇ, Ayçin ÖZTEKİN, Çiğdem GEZER ve Rana ALPASLAN´ın rehberliğinde 9. sınıf öğrencilerinin değişik temalar çerçevesinde hazırlamış oldukları "ŞİİRLİ GÜNLER" dinletilerimiz izleyenlere keyifli dakikalar yaşattı. Şiirle, şiirce geçen günler öğrencilerimizde engin bir şiir sevgisinin oluşmasını sağladı.

          Gelecek yıllarda da benzer etkinlikler düzenlemek konusunda öğrencilere heyecan katan bu çalışmada emeği geçen öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.

          

Haz

        Okulumuz öğrencilerinden Kaan Görkem GÜNEY, " Dünya Robot Olimpiyatı 2017 Türkiye Turnuvası Yıldızlar" dalında 1.lik ödünü kazandı ve Kostarika´ya giderek ülkemizi temsil etme hakkı elde etti.

        Öğrencimizi tebrik ediyoruz ve başarılarının devamını diliyoruz. 

May

              Okulumuz masa tenisi takımlarımız Çankaya İlçesi Masa Tenisi Yarışmalarında Genç Erkekler dalında 4. , Genç Kızlar Dalında 2. olmuştur.

 

              Öğrencimiz Ecem BAŞARAN, Okullararası Havalı Tabanca Atıcılık Yarışmalarında Türkiye 4.olmuştur.

 

              Tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılar diliyoruz.

May

                  Okulumuzda oluşturulan Okul Tanıtım Ekibimiz okul müdürümüzün başkanlığında yakın çevrede yer alan ortaokullara giderek okulumuzu tanıtıcı seminerler vermiştir. Seminerde 8.sınıf öğrencilerinin okulumuz hakkında merak ettikleri sorular cevaplandırılmıştır.

May

               Anadolu topraklarına dayanmış düşman hançerini, sonsuza değin uzaklaştırdığımız Kurtuluş Savaşımızın ilk adımını, 19 Mayıs 1919’da attık.

 

              “Ben 19 Mayıs’ta doğdum” diyen ATA’mızın doğum gününü ve  Samsun’a çıkışını Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenimiz Aslıhan YAZICI’NIN rehberliğinde hazırladığımız programla, coşku içinde kutladık. Emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.

May

                  Okulumuz 11. ve 12. sınıf öğrencileri, öğretmenleri rehberliğinde İstanbul gezisine katıldılar. Boğaziçi Üniversitesi, İTÜ ve Bilgi Üniversitelerini ziyaret ederek üniversitelerin eğitim olanakları hakkında bilgi aldılar. Ayasofya Camii, Topkapı Sarayı ve Sultanahmeti gezen öğrencilerimiz tarih bilgilerini zenginleştirdiler. Büyükada´da bisiklet turu yapan ve Pierre Loti Tepesine çıkarak İstanbul´un eşsiz manzarasını seyretme imkanı bulan öğrencilerimiz katıldıkları İstanbul gezisinden mutlu olarak döndüler.

May

              Okulumuz 9.-10. ve 11.sınıf öğrencilerinin Fizik-Kimya-Biyoloji alanlarında yaptıkları  projeler ve deneyler ile bilim şenliğimizi gerçekleştirdik. Emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.

May

         Okulumuz 11.sınıf öğrencileri, öğretmenleri Hülya ACAR,Hale KARAHATAY,Rana MUŞ ALPASLAN ve Zafer Hakan AYRAÇ rehberliğinde Beytepe´de bulunan Ümitköy Anadolu Lisesi Hatıra Ormanına yeni fidanlar diktiler. Dikili ağaçların bakımını da yapan öğrenci ve öğretmenlerimiz yaptıkları piknik ile eğlenceli saatler geçirdiler.

         Emeği geçen öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.

May

         Okulumuz 10.sınıf öğrencilerinden İlayda ACIRLI ve Salih GÜRBÜZ, matematik öğretmenimiz Mine ÇELİK rehberliğinde hazırladıkları fizik projesi TİGER-I ile MEV Prof.Dr. Aziz Sancar Fen Bilimleri Proje Yarışmasına katılmaya hak kazanarak okulumuzu başarı ile temsil ettiler.

         Öğretmenimizi ve öğrencilerimizi tebrik ediyor ,başarılar diliyoruz.